• Chór "Triole"

• O chórze

Chór Triole istnieje już od 1999 roku – wówczas to pani Marta Humelt – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Kuropatniku zebrała dzieci, które mają słuch muzyczny i lubią śpiewać.  Powstał chór szkolny, który głównie śpiewał podczas uroczystości szkolnych. Tworzyli go uczniowie począwszy od klasy IV sp. Część członków chóru nie opuszcza jego szeregów po ukończeniu szkoły w Kuropatniku i śpiewa w nim dalej jako absolwenci, w czasie edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych oraz występuje jako instrumentaliści akompaniatorzy.

Na przestrzeni lat chór doskonalił swój warsztat, co zaowocowało wieloma nagrodami na przeglądach i konkursach we Wrocławiu i innych miastach Dolnego Śląska. Wpisując się w znakomite tradycje muzyczne Kuropatnika, zapoczątkowanei kontynuowane przez wiele lat w kuropatnickiej społeczności głównie przy parafii, stał się w ostatnich latach muzyczną wizytówką Kuropatnika i Gminy Strzelin w regionie.

„Triole” uświetniają nie tylko szkolne akademie i biorą udział w konkursach. Bardzo ważnym elementem ich działalności są koncerty dawane dla mieszkańców Kuropatnika w szkole, gromadzące z roku na rok coraz większą liczbę słuchaczy z okolicy, ale także przybywających z dalszych stron. W styczniu 2007 roku odbył się pierwszy bożonarodzeniowy koncert „Triol”. Odbywające się od tego czasu koncerty bożonarodzeniowe stały się ważnym elementem życia Kuropatnika i lokalnymi wydarzeniami artystycznymi. Owocem tych właśnie koncertów jest płyta z repertuarem bożonarodzeniowym.

Należy tu wspomnieć o akompaniatorze – Kamilu Dybie. To przyjaciel zespołu, akompaniator, który prócz pięknej gry na instrumentach klawiszowych aranżuje utwory dla chóru. Dzięki jego zaangażowaniu w działalność chóru możemy słuchać profesjonalnych często wykonań utworów wielogłosowych, a pani Marta swobodnie może zająć się prowadzeniem chóru, zamiast akompaniować na instrumencie klawiszowym.