• Pasowanie na ucznia klasy 1

To na ucznia pasowanie

W całej szkolnej społeczności

Dużo jest radości....

tymi oto słowami przywitali uczniowie swoją publiczność na uroczystości Pasowania na ucznia klasy I, która odbyła się 25.10.2023 r.

Zanim wkroczyli w progi szkolne, musieli przejść próbę mądrości, uśmiechu oraz zwinności...i udało im się!

W przepięknej jesiennej scenerii recytowali wiersze, śpiewali piosenki i zatańczyli dla swoich rodziców, dziadków, rówieśników i nauczycieli, dając dowód na to, że są gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej.

Dyrektor szkoły p. Katarzyna Bielak dokonała uroczystego pasowania.

Wśród zaproszonych gości znalazł się również Wiceburmistrz, pan Mariusz Kunysz.

Za organizację apelu odpowiedzialna była wychowawczyni klasy I - p.Anna Laszczyńska.

• Szkoła do hymnu!

• Już 8 listopada br. uczniowie naszej szkoły wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie "Szkoła do hymnu".

Zaśpiewają a capella na pamięć "Mazurek Dąbrowskiego", "Rotę" oraz pieśń "Gaude Mater Polonia".

Im więcej uczniów zaśpiewa, tym lepiej!

Dyrygować będzie pani Marta Humelt.

Występ oceni komisja z zewnątrz.

Trzymajcie kciuki, bo jest o co walczyć!