• Poczet sztandarowy

• W obecnym roku szkolnym poczet prezentował sztandar podczas następujących uroczystości szkolnych:

- rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

- pasowanie na ucznia klasy I

- Dzień Edukacji Narodowej

- Dzień Patrona Szkoły

- Święto Odzyskania Niepodległości

- Święto Konstytucji 3 Maja

- apel z okazji urodzin Karola Wojtyły- Patrona Szkoły

- zakończenie roku szkolnego, podczas którego ustępujący skład przekazał sztandar i insygnia nowemu składowi.

Dyrektor Szkoły pani Katarzyna Bielak gorąco podziękowała Kamilowi, Aleksandrze i Zuzannie za godne reprezentowanie szkoły, a opiekun pocztu pani Basia Ziółkowska wręczyła pamiątkowe Listy Gratulacyjne.

Poczet sztandarowy wraz ze sztandarem reprezentuje naszą szkołę w ważnych uroczystościach pozaszkolnych, min:

17 września braliśmy udział obchodach Dnia Sybiraka w Strzelinie. Uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy oraz przy Pomniku Zesłańców Sybiru.

7 października 2021 roku uczestniczyliśmy w ogólnopolskim spotkaniu Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II w Chęstochowie.

11 listopada w Święto Odzyskania Niepodległości uczestniczyliśmy w uroczystościach patriotycznych przy Pomniku Legionisty w Strzelinie.

3 maja 2022 roku w dniu utworzenia Konstytucji 3 Maja przy pominku w Strzelinie.

Udział w szkoleniu:

28 kwietnia 2021 roku pojechaliśmy do Henrykowa na szkolenie pocztów sztandarowych. Spędziliśmy tam czas bardzo pracowicie i ciekawie. Na placu szkolnym były ćwiczenia praktyczne: wydawanie komend, poprawny marsz i technika noszenia sztandaru. Następnie były wykłady, na których dowiedzieliśmy się o historii sztandarów i o tym, że dla każdego z nas uczestnictwo w poczcie jest ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Na zakończenie szkolenia mieliśmy czas na integrację z kolegami i koleżankami z innych szkół, rozmowy i wspólne zdjęcia. Oczywiście zorganizowano również słodki poczęstunek!

Za udział w spotkaniu otrzymaliśmy Certyfikat ukończenia szkolenia.