• Koło misyjne

• Rok szkolny 2021/22

październik

Na październikowym spotkaniu omawialiśmy trudną sytuację pandemii koronawirusa w krajach misyjnych. Uczniowie szukali danych na temat rozprzestrzeniania się wirusa, liczby zachorowań, opieki medycznej oraz ilości zastosowanych szczepionek. Podczas warsztatów uczniowie zaprojektowali i wykonali prace plastyczne o niesieniu pomocy krajom Afryki w czasie pandemii.

listopad

Podczas listopadowego spotkania otrzymaliśmy kolejne numery gazet „Świat misji” oraz „Misje dzisiaj”. Wśród wielu ciekawostek w sposób szczególny zapadł nam w pamięci artykuł poświącony Libanowi. Poznaliśmy kulturę i tradycje kraju oraz problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy tego pięknego państwa. W minioną niedzielę przy kościele przedstawiciele Koła Misyjnego przeprowadzili kwestę na potrzeby misjyjne w Libanie.

Dziekuję Wam za świetną zabawę!

Opiekun Koła Misyjnego Basia Ziółkowska