• Chór "Triole"

• O dyrygencie

Dyrygentka chóru – pani Marta Humelt jest  absolwentką Akademii Muzycznej na wydziale instrumentalnym (altówka), natomiast z dyrygowaniem zetknęła się na Podyplomowych Studiach Nauczania Muzyki, Sztuki i Plastyki Szkolnej z Animacją Kultury.

Od kilku lat Pani Marta wraz z chórem uczestniczy w Projekcie Ogólnopolskim „Akademia Chóralna” -„Śpiewająca Polska” (pierwotnie „Śpiewający Wrocław”, następnie rozszerzony na Polskę pod nazwą „Śpiewająca Polska”), którego dyrektorem jest Pani Agnieszka Franków Żelazny.

W ramach programu chórzyści uczestniczą w warsztatach, Koncertach Finałowych oraz obowiązkowych Przeglądach Regionalnych. Dyrygentka również nieustannie dokształca się
            i rozwija poprzez udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach dla dyrygentów.

Dyrygentka z nieustającym zacięciem i pasją podchodzi do wszystkich spraw związanychz chórem. Począwszy od prób skończywszy na strojach koncertowych. To Projekt „Śpiewający  Wrocław – Śpiewająca Polska” podpowiedział, że na scenę chórzyści wchodzą rzędami, równym krokiem, po występie należy się składnie ukłonić, rzędami wyjść. Niby nic takiego, a jak ważnego!