• Konkursy

• 2017/2018

• IX  KONKURS  WIELKANOCNY  ROZSTRZYGNIĘTY!

Już po raz IX w Publicznej Szkole Podstawowej w Kuropatniku odbył się Konkurs Wielkanocny na najładniejsze ozdoby świąteczne.  Konkurs od lat cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy duża ilość uczniów biorących w nim udział- kilkadziesiąt osób z różnych klas. Wśród ręcznie wykonanych prac wymienić należy pisanki wykonane różnymi technikami, koszyczki, stroiki, palmy, baranki i inne. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III , klasy IV-VII oraz niemal wszystkie dzieci z klasy 0. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie gdyż uczniowie włożyli wiele pracy i wysiłku w wykonanie tych ozdób. W związku z tym każde dziecko otrzymało drobny prezencik, słodką  niespodziankę oraz dyplom.  Zaszczytne miejsca zajęły następujące osoby:

Klasy I-III:

I miejsce: Katarzyna Płoskonka i Hanna Humelt

II miejsce: Aleksandra Poznańska, Kinga Deperas, Aleksandra Misa, Agata Szwarc

III miejsce: Oliwia Wolańska, Zuzanna Wojnarowska, Klaudia Łukijańczyk, Maksymilian Lang

Klasy IV-VII:

I miejsce: Kornelia Dębowicz

II miejsce: Zuzanna Janda, Zuzanna Misa, Nikola Dudziak, Julia Kubisz, Oliwia Kozak

III miejsce: Zuzanna Płoskonka, Natalia Klich, Julia Bernacka, Michelle de Moor, Madison de Moor, Aleksandra Burek. Wszyscy pozostali uczniowie zostali wyróżnieni.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 28 marca. Pani Dyrektor Katarzyna Bielak pogratulowała  uczniom wykonania tak pięknych prac a także złożyła serdeczne podziękowania organizatorce konkursu pani Basi Ziółkowskiej. Sponsorem nagród była  Rada Rodziców Szkoły w Kuropatniku a słodycze ufundowała Parafia Kuropatnik.

fotorelacja z konkursu dostępna tutaj Galeria Konkursu Wilekanocnego

Szkolny Konkurs Biblijny z Ewangelii świętego Mateusza rozstrzygnięty!

W okresie Wielkiego Postu, uczniowie klas IV, V i VI czytali Ewangelię według św. Mateusza, a następnie przystąpili do rozwiązania testu.

Kolejnym etapem konkursu było wyłonienie laureatów z poszczególnych klas. I tu wyniki okazały się zaskakujące, gdyż różnice w punktacji były minimalne. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 2 marca 2018 roku.

Wyniki Konkursu:

I miejsce: Zuzanna Płoskonka - klasa V

II miejsce:Kinga Wolniak kl.VI oraz Nikola Dudziak kl. V

III miejsce: Zuzanna Misa kl. V, , Madison de Moor kl. V i Emilia Cuker kl. VI

Wyróżnienia: Klaudia Deperas kl. IV, Kornelia Dębowicz kl. V, Natalia Łątka kl. IV oraz Julia Bernacka kl.V.

Rada Rodziców ufundowała laureatom upominki i słodkie niespodzianki, za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkim laureatom gratulujemy zwycięstwa i tak wysokich wyników!

Gratulacje należą się także wszystkim uczestnikom eliminacji.

Konkurs biblijny zorganizowała katechetka Barbara Ziółkowska.

Konkurs różańcowy rozstrzygnięty !!!!

Przez trzy tygodnie października chętni uczniowie klasy III, IV, V i VI mogli wziąć udział w szkolnym konkursie różańcowym. Uczniowie wykonali piękne i oryginalne różańce z różnego rodzaju materiałów np. z kasztanów, dzikiej róży, cukierków, modeliny, śrubeczek, korków, koralików, jarzębiny itp.

27 października ogłoszono wyniki konkursu. Pani dyrektor Katarzyna Bielak wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy, nagrody i słodkie upominki.

Sponsorem nagród konkursowych jest firma Green Install pani Anny Bulak, której serdecznie dziękujemy!

Konkurs przeprowadziła katechetka pani Basia Ziółkowska.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Natalia Klich, klasa IV

II miejsce - Aleksandra Poznańska, klasa III

II miejsce - Hubert Misiewicz, klasa V

III miejsce - Krzysztof Owczarek, klasa III

III miejsce - Bartosz Brudnicki, klasa III

WYRÓŻNIENIA:

Andżelika Siwczyk, klasa IIIa

Julia Świerczyńska, klasa IV

Adrian Paździor, klasa IV

Zuzanna Płoskonka, klasa V

Agata Szwarc, klasa III

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy !!!

XII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada o św. Maksymilianie Kolbe

W ramach olimpiady, chętni uczniowie klas IV, V, VI i VII  przystąpili do konkursu plastycznego.

Na podstawie fragmentu książki Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe” uczniowie mieli za zadanie zilustrować wydarzenie, podczas którego św. Maksymilian utworzył „Rycerstwo Niepokalanej”.

Konkurs odbył się w dwóch etapach.

1. W konkursie szkolnym udział wzięli: Zuzanna Płoskonka, Nikola Dudziak, Kornelia Dębowicz, Maja Malinowska, Karol Skorupski, Michał Mróz, Emilia Cuker, Marcel Rusin, Marcelina Rusin, Antoni Świrski, Klara Heath, Kinga Wolniak, Aleksandra Każura, Hubert Pawleta, Alan Bartczak.

2. Do etapu ogólnopolskiego wyłoniono prace następujących uczniów:

Zuzanny Płoskonki, Kornelii Dębowicz, Nikoli Dudziak, Michała Mroza, Marcela Rusina, Mai Malinowskiej.

Konkurs przeprowadziła katechetka Barbara Ziółkowska.

Na ogłoszenie wyników czekamy do 20 listopada 2017 roku.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów, życzymy sukcesów !!!!

zDolny Ślązaczek

11 października 2018 r. o g. 10.00 uczniowie klas IV-VII brali udział w szkolnym etapie XV Dolnośląskich konkursie dla szkół podstawowych - zDolnym Ślązaczku. za przygotowanie konkursu odpowiadały   p. Aldona Michta i p. Magdalena Bisikiewicz.

Najlepsi okazali się:

1. Katarzyna Wojtas - klasa 7